Ubytování se psem na Šumavě

pexels photo 3013467 1 - Penzion Sněžná

Nedokážete si představit dovolenou bez svého psa? Tak to jste tady správně, zvlášť pokud je pro vaše ubytování se psem vysněným cílem Šumava. Penzion Sněžná je dog friendly, to znamená, že jste u nás srdečně vítáni i se svými psími parťáky, stačí o to požádat předem při rezervaci. Poplatek za ubytování psa je 300 Kč za noc.

Pokud se svými pejsky rádi snídáte, nejdete to sice v jídelně, kde se jídlo podává formou švédských stolů a jiným hostům, kteří psy nemají rádi (ano, i takoví se najdou), nebo se jich bojí, by snídaně s pejskem nemusela vyhovovat, stačí se domluvit s panem provozním a on vám umožní posnídat s vaším pejskem ve společenské místnosti.  

Kolem penzionu je zahrada s ohništěm, která je během teplých měsíců hostům k dispozici a určitě se po ní rád proběhne i váš pejsek. Zelený trávník pokrývá částečně i dvorek, který je důkazem zemědělské historie domu.

Z našeho penzionu se můžete se svým pejskem vydat na krátké i dlouhé procházky, stačí si vybrat podle věku a kondice vašeho mazlíčka. Co třeba alejí Zlatá stezka plnou památných stromů a dál až na vyhlídku pod vrchem Kamenáč, který leží severovýchodně od Volar. Je to asi 2,5 km s převýšením 130 metrů a užijete si to vy i pes. Nebo se můžete naopak vydat na jihovýchod na místo zvané Na Skále, které leží ve výšce 1011 m n. m. a dostanete se sem po různě dlouhých trasách od 6 do 9 km s převýšením až 325 m. A podobných výletových tras je všude kolem plno.  

Dovolená se psem

Penzion Sněžná je ideální základnou pro dovolenou s pejskem na Šumavě po celý rok. V zimě bývá všude kolem sníh a který pes by nemiloval pořádně si zařádit ve sněhu? Po celý rok jsou všude kolem krásné trasy pro toulky se psem, ať už půjdete pěšky, nebo pojedete na kole a v zimě se tu můžete prohánět klidně i se psím spřežením. Věděli jste, že přední český musher a také chovatel psů plemen husky a malamut Pavel Kučera bydlí právě u Volar? Každou neděli se také scházejí volarští kynologové v areálu nad bývalými kasárnami, kde si můžete se svým pejskem zacvičit nebo se poradit, jak ho správně trénovat.

Pokud plánujete delší výlety, volte trasy i podle ročního období. Nezapomeňte, že například asfalt, ale i kámen a dlažba se mohou během slunečného dne rozpálit až na teplotu nad 60 °C. Výlet po asfaltce by tak pro vašeho psa nebyl ničím příjemným, choulostivější pejsci by si mohli dokonce poranit tlapky. V horkých letních měsících raději plánujte výlety po polních či lesních pěšinkách, kde bude pejskovi příjemněji.

Z Volar se můžete vydat na výlet klidně i vlakem, ale nezapomeňte, že v takovém případě byste měli mít vodítko a košík. Nádraží je od penzionu Sněžná jen pár minut a za dalších několik minut dojedete třeba na Soumarský most (6,1 km od Volar) nebo do Lenory (9,5 km z Volar) a zpátky se pak vydat pěšky přímou nebo okružní trasou, podle toho, jak moc chcete svého pejska i sebe unavit. Při plánování dovolené se psem ale nezapomeňte, že Šumava je pohoří. I pes potřebuje odpočívat, takže dlouhé výlety každý den by se mu nemusely líbit. Zkuste je nakombinovat s kratšími procházkami nebo hraním v okolí penzionu.

Každopádně, je-li Vaším cílem Šumava, to pravé ubytování se psem najdete u nás.

.

Máte dotaz nebo si chcete rezervovat pokoj?

Rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás nebo si udělejte rezervaci. +420 774 343 448

Objevte nová místa

Naše tipy na vylety a aktivity

Zobrazit všechny aktivity

Volarské menhiry

Jen necelý kilometr severozápadně z centra města najdete Volarské menhiry. Někdy bývají také označovány jako Volarský...
Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Lehké
Vhodné pro úplné začátečníky
Náročnost

Lukami pod Bobíkem a Jedlovou horou

Tuto trasu lze absolvovat ve dvou směrech. V každém případě ale naše cesta skončí na...
Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Velmi těžké
Vhodné pro zkušené a pokročilé
Náročnost

Naučná stezka Schwarzenberský plavební kanál

Vyjeďte na kole či běžkách podél vody objevovat šumavskou krajinu. Schwarzenberský plavební kanál byl postaven...
Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Lehké
Vhodné pro úplné začátečníky
Náročnost