O nás

Roubenka ve Volarech

Penzion Sněžná otevřel roku 2006 původní majitel pan Rudolf Bayer a zrekonstruoval ho do původního stavu, stylu roubeného alpského domu dle původních obyvatel ze Štýrska a Tyrol. Jedná se o jediný penzion tohoto druhu na Šumavě a jeho nejstarší část pochází již z roku 1800.

V roce 2016 odkoupily penzion od původního majitele kamarádky Jitka a Kateřina, které pokračují
v jeho tradici a vdechly penzionu pohodovou, rodinnou atmosféru. Najdete u nás bohaté snídaně, kde nechybí domácí čerstvě upečený moučník, teplé večeře a také samoobslužný bar, kde přijde k chuti domácí limonáda, pivo nebo víno z Moravy. To vše a mnohem více, co se nevejde do těchto řádků, vám zpříjemní pobyt u nás.

Naberte u nás novou energii a vracejte se s úsměvem.

Historie Penzionu Sněžná

Historie města Volary sahá až do 16. století, kdy se zde usadili dobytkáři ze Štýrska a Tyrol. Ti zde zavedli intenzivní metody chovu dobytka po alpském vzoru a jedinečnou architekturu typickou svými roubenými nebo poloroubenými domy.

Podle Benešových dekretů došlo 8. května 1946 k odsunu potomků původního obyvatelstva. Mezi ně patřila také paní Pauline Haselsteiner, rozená Sauheitl nebo manželé Nagelmüller, kterým penzion, původně dům č. 41, patřil. Dům vystřídalo ještě několik majitelů než ho v roce 2003 v polorozpadlém stavu na podnět pana Miloslava Zámečníka koupil pan Rudolf Bayer. Společně tuto jedinečnou kulturní památku zachránili a v roce 2006 pan Bayer otevřel překrásný penzion Sněžná, kde si hosté mohou vychutnat jedinečnou atmosféru starých Volar a tajuplné, mýty opředené Šumavy.

Máte dotaz nebo si chcete rezervovat pokoj?

Rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás nebo si udělejte rezervaci. +420 774 343 448