Sportovci a turisté

Turistika a cyklistika

Vydejte ste objevovat krásy Šumavy pěšky nebo na kole.

Vodní sporty

Sjíždějte naši nejnavštěvovanější reku Vltavu.

Zimní sporty

Lyžování, snowboardování nebo běžky. To vše je tady dostupný.

Wellness

Nezapomente si i pořádně odpočinout v saune nebo bazénu.

Penzion Sněžná je ideální základnou pro všechny vyznavače aktivní dovolené. Objevte kouzlo nádherné šumavské přírody na kole, při pěší túře nebo při běhání. V okolí Volar najdete mnoho krásných turistických tras vhodných jak pro rodiny s dětmi, tak pro zdatnější sportovce. Užijte si vůně lesa a zvuky přírody, nebo si dejte do těla na některém ze sportovišť.

Poznávat prachatickou větev Zlaté stezky můžete také na kole. Nerušenou vyjížďku si vychutnáte cestou na Menhiry, nebo si výšlapem na vrch Kamenáč. Ve městě si můžete vyzkoušet parkourové hřiště, Street Workout, nebo nový pumptrackový areál. Je tu i tenisový kurt. Zaplavat se můžete nejen v Lipně, nebo na letním koupališti ve Vimperku, ale také v krytých bazénech ve Volarech a Prachaticích.

V zimě, když se krajina promění v zasněženou pohádku, stačí namazat lyže a vyrazit do stopy. Běžkařské dráhy najdete na šumavských horách, v podhůřích i kotlinách. Nedaleko našeho penzionu se také nachází ski areál České Žleby, nebo si můžete skvěle zalyžovat v lyžařském středisku Mitterdorf na německé straně.

Máte dotaz nebo si chcete rezervovat pokoj?

Rádi vám pomůžeme, kontaktujte nás nebo si udělejte rezervaci. +420 774 343 448

Letní aktivity

Turistika a cyklistika

Volary leží v CHKO Šumava, přímo na hranici Národního parku Šumava.  V nejbližším okolí naleznete řadu tras pro pěší, naučné, cyklistické i zážitkové stezky, přírodní atrakce i historické památky. Navštívit můžete například Schwarzenberský plavební kanál, Boubínský prales, Medvědí stezku, hrad Hus, Trojmezí, Soumarský most nebo „jihočeské moře“ Lipno, kde si na své přijdou nejen turisté, jachtaři a plavci, ale také milovníci kol, kolečkových bruslí a adrenalinových zážitků.

Odkaz na aktivity a výlety

Vodácké trasy

Nedaleko Volar se můžete vydat na nejpopulárnější českou řeku Vltavu. Ta se podle stavu vody sjíždí buď z Lenory, od Soumarského mostu, z Nové Pece, nebo až pod Lipnem z Vyššího Brodu. Loď si můžete půjčit v řadě půjčoven a vydat se na vodu na několik dní, nebo třeba jen na jeden den, ale na některé úseky je třeba rezervace předem. Na Vltavě ale v sezóně bývá poněkud plno. Pokud chcete více klidu, vydejte se severněji na Otavu a Blanici. Pro Otavu platí, že některé úseky jsou vhodné pro zkušené vodáky a sjízdné jen na jaře nebo vydatnějších deštích, ale úsek ze Sušice do Písku je vhodný i pro méně zdatné vodáky. Řeka Blanice pramení 10 km od Volar a jsou na ní jak klidné, tak rychle tekoucí úseky s větší obtížností. U všech řek je třeba sledovat stav vody. Krátký vodácký výlet vám umožní také horská říčka Vydra, ale jen od poloviny března do konce května. Úsek je dlouhý 5 km.

Odkaz na aktivity a výlety

Treky

Šumava je pro trekaře pravým rájem, ať už se vydáte na některý z místních vrcholů, přejdete na německou či rakouskou stranu, nebo se budete jen tak toulat nádhernou přírodou. Najdete zde nouzová nocležiště pro přespání, ale také chaty, ubytovny, pensiony či pokoje k pronájmu blízko sebe, takže si můžete naplánovat trasy krátké i dlouhé, nebo se jen tak toulat od hospůdky k hospůdce, přes zaniklé vesnice kolem přírodních či historických památek.

Z Volar to máte kousek třeba na Knížecí stolec, kde je ve výšce 1236 m n. m. rozhledna. Kratší výlet s dětmi můžete nasměrovat k další rozhledně, která je u Soumarského mostu na Teplé Vltavě. Jižně od města je vrchol Stožec ve výšce 1065 m n. m. a kousek dál ještě o tři metry vyšší Jelenská hora. Severním směrem je třeba Boubín (1362 m n. m.) a Bobík (1266 m n.m.).

Odkaz na aktivity a výlety

Plavání

Přímo ve Volarech je krytý bazén s whirpoolem a dětským bazénkem, saunou a párou. Podobnou nabídku má i krytý bazén v Prachaticích se Saunovým světem. Další krytý bazén je Aquaworld v Lipně nad Vltavou. Během léta se samozřejmě dá koupat také přímo v Lipně, místních řekách a dalších přírodních nádržích. Pozor na jezera v Národním parku, tam se koupat nesmí.

Odkaz na aktivity a výlety

Zimní aktivity

Lyžování a snowboard

Lyžařský areál České Žleby leží jen pár kilometrů od Volar a najdete zde několik sjezdovek, snowpark, snowcross a dětský park, které obsluhují dva vleky. Ski areál Libín leží severně ve směru na Prachatice a jsou v něm sjezdovky pro začátečníky i pokročilé a 3 vleky, včetně dětského lana. Skvělou nabídku má na rakouské straně areál Hochficht /Smrčina s několika lanovkami a vleky a celkem 20 km sjezdovek. Z Volar tam autem dojedete asi za 45 minut. Německý Mitterdorf je blíž, dojedete tam asi za půl hodiny. Toto středisko bývá označováno jako „ledovec v Bavorském lese“ díky svým dobrým sněhovým podmínkám.

Odkaz na aktivity a výlety

Bílá stopa

Šumava nabízí ideální podmínky pro zimní turistiku na běžkách. Pro zdejší terény jsou charakteristická pozvolná stoupání a mírné sjezdy. Nadmořská výška kolem 1000 m zaručuje během zimní sezóny obvykle dobré sněhové podmínky.

Na Šumavě je vyznačena síť lyžařských tras o celkové délce téměř 500 km, část z nich přímo v národním parku, a vznikají i nové. Lyžařské trasy jsou udržovány v závislosti na sněhových podmínkách a některé z nich vedou i přes hranice do Rakouska nebo do Německa. V okolí Volar je hned několik výchozích stanovišť běžeckých tras, například v Lenoře, Horní Vltavici, Kubově Huti, na Strážném, ve Stožci, nebo na Jeleních vrších. Na řadě míst si můžete zapůjčit běžky a další vybavení.

Odkaz na aktivity a výlety

Sáňkování

Sjet si kopec s dětmi na sáňkách či bobech patří k oblíbeným rodinným zábavám. Vydat se můžete na již zmíněné České Žleby. 600 m dlouhá sáňkařská dráha je na Silberbergu, asi 20 minut od Železné Rudy. Ještě o 20 minut dále na Geisskopfu je dráha dlouhá dokonce 2 km. Speciální dráha pro rodiče s malými dětmi je na Hoher Bogen.

Odkaz na aktivity a výlety

Celoroční aktivity

Sauna a wellness

Celoroční relaxaci si můžete dopřát třeba v sauně nebo v některém z wellness center. Saunu, páru i vířivku najdete třeba v plaveckém bazénu přímo ve Volarech a celý Saunový svět je zase součástí bazénu v Prachaticích. Pokud máte čas, zajeďte si do Bad Füssing, lázeňského města, kde jsou hned tři termální areály s mnoha bazény a vodními atrakcemi. Z Volar tam autem budete asi za 90 minut. Blíž to budete mít do Amenity Sport Areny Lipno, kde si můžete nejen zahrát tenis, squash, badminton, stolní tenis, či bowling, ale také zacvičit si ve fitness centru nebo si odpočinout ve wellness s vířivkami, saunami, párou a nádherným výhledem na lipenské jezero.

Odkaz na aktivity a výlety

Oddech a relax v penzionu :)

Někdy se vám prostě nikam nechce, tak proč nezůstat přímo v penzionu? Penzion Sněžná je zrekonstruován do podoby roubeného alpského domu. Jeho nejstarší část pochází z roku 1800. Současné majitelky dbají o to, aby se jejich hosté v penzionu cítili jako doma. Jsou vítáni na krásné zahradě, kde je altánek a ohniště. K dispozici je také dětský koutek, společenská místnost a samoobslužný bar. V celém penzionu funguje rychlé WiFi připojení. Do bazénu a sauny dojdete pohodlně pěšky za pár minut a ve Volarech jsou i další místa, která stojí za návštěvu, třeba kostel sv. Kateřiny na náměstí, Volarské muzeum nebo židovský hřbitov.

Odkaz na aktivity a výlety

Objevte nová místa

Naše tipy na vylety a aktivity

Zobrazit všechny aktivity

Mitterdorf

Lyžařské centrum Mitterdorf se někdy označuje jako „ledovec v Bavorském lese“. Leží v Německu na svazích hory...
Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Středně náročné
Vyžaduje zvýšenou fyzickou sílu
Náročnost

Vycházkové okruhy ve Volarech a okolí

Tyto okruhy vás provedou nejbližším okolím města a seznámí vás s jedinečným souborem staveb, tzv....
Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Mírně náročné
Vhodné pro zkušenější začátečníky
Náročnost

Vyhlídka Volary

Zobrazit víc
Vhodné pro pěší turistiku
Vhodné pro běžky
Vhodné pro kolo
Vhodné pro invalidní vozík
Středně náročné
Vyžaduje zvýšenou fyzickou sílu
Náročnost